JAK POKOCHAĆ SIEBIE W 5 KROKACH

JAK POKOCHAĆ SIEBIE W 5 KROKACH

Pokochanie i całkowite zaakceptowanie siebie jest niewątpliwie trudne, jednak możliwe. Wiem już, że lubicie moje posty motywujące dlatego tym razem chciałam pokazać Wam jak w kilku krokach stać się szczęśliwym człowiekiem. Nie chodzi tu o dążenie do jakiegoś ideału, lecz aby pokochać siebie takimi jakimi jesteśmy.
1.  Znajdź coś co daje Ci siłę. 
Nie jest ważne czy tańczysz czy najchętniej czytasz, rób to co kochasz, a życie stanie się piękniejsze. Pasje pomagają Nam walczyć z Naszymi kompleksami, a samoocena gwałtownie się podnosi. Zamiast marnować czas na użalaniu się nad sobą, lepiej zrobić coś co potrafi uszczęśliwić. Doskonalenie siebie i swoich pasji jest naprawdę ważne, jeśli wiemy, że robimy coś dobrze stajemy się pewniejsi siebie. Można także spożytkować swój wolny czas na siłowni, co nie tylko zapewni Nam fajne samopoczucie ale także mamy szanse na poprawienie swojej kondycji i sylwetki. Znajdź coś dla siebie, a gwarantuje poprawienie nastroju.
2. Swoje kompleksy zachowaj dla siebie. 
Kiedy mówimy o tym czego w sobie nie lubimy, ludzie podłapują to i sami zaczynają zauważać w Nas wady. Jeśli nikt nie będzie znał Naszych słabych stron, jest większe prawdopodobieństwo, że sami w życiu tego nie zauważą, a co ważniejsze, nie skrzywdzą Nas. 
Na asku pytacie mnie często o moje kompleksy, teraz już wiecie dlaczego nie chce o nich mówić, chce zaoszczędzić sobie tej przykrości, ponieważ wiem, że ludzie potrafią być okrutni.
3. Zacznij zauważać swoje pozytywne strony. 
Jeśli wiesz, że jesteś w czymś dobra lub jesteś szczęśliwą posiadaczką pięknych nóg, mów o tym otwarcie. Nie rozumiem tej mody na zaniżanie swojej samooceny tylko po to aby zyskać przychylność i współczucie. Powinnyśmy być dumne z Naszych zalet i wręcz chwalić się nimi. Każdy z Nas ma w sobie coś pięknego, najważniejsze aby to odszukać i podkreślać. Nie chodzi tu o to aby mieć zawyżona samoocenę, lecz aby być realistą, po co na siłę mówić, że jest się grubym skoro wszyscy widzą, że jest inaczej.
4. Zrób ze swoich wad zalety.
Uwierz, że da się tego dokonać, wystarczy fajny pomysł albo ubrania dopasowane do sylwetki. Nie lubisz koloru swoich oczu? Znajdź w internecie makijaże, które je podkreślą. To naprawdę nie jest trudne, a zaczynamy przez to zupełnie inaczej postrzegać samych siebie. 
Każdy na świecie ma kompleksy, niestety nie każdy potrafi sobie z Nimi radzić. Szkoda zamykać się na wszystko co może Nas spotkać tylko dlatego, że nie lubimy w sobie jakiegoś drobiazgu. Ja sama mam całe mnóstwo kompleksów, jednak walczę z nimi, uczę się je akceptować.
5. Przestań porównywać się z innymi. 
Chyba każdy wie, że nie ma ludzi idealnych, jednak mimo wszystko nie potrafimy przestać porównywać się do innych. Musimy pamiętać, że w dobie internetu ludzie pokazują siebie takim jakim chcą być odbieranym. To, że ktoś dodaje zdjęcia swojego „idealnego” życia, nie znaczy, że naprawdę takie życie prowadzi. Trzeba umieć patrzeć na wszystko z dystansem, a zamiast zajmować się kimś innym, lepiej doskonalić samego siebie. Pamiętajcie, że nikt za Was własnego życia nie przeżyje i należy je uczynić najlepszym jak tylko się da.

Top – CLICK // Jacket – SheIn // Pants – Dresslink // Shoes – H&M // Watch – TomCarter CLICK
Follow:
Udostępnij:

Komentarzy: 37

 1. Październik 27, 2015 / 6:47 pm

  Przeczytałam ten post już dwa razy, mimo to że czytałam wiele takich postów. Uważam jednak, że twój się wyróżnia, masz inne sposoby na pokochanie siebie i myślę, że o wiele bardziej trafne niż większość. Mało kto pisał o nie mówieniu o swoich wadach, a szczerze mówiąc to jedna z ważniejszych części planu. ;)

  luska-everywhere – KLIK

 2. Październik 21, 2015 / 6:11 pm

  Porady są genialne, ja jako osoba nieco nieśmiała, mam lekki problem z paroma punktami.
  Post bardzo pomocny, jednak zdjęcia przebijają wszystko! Makijaż jest świetnie wykonany, a ciuchy zachwycają swoją prostotą.
  Pozdrawiam, Ali~

 3. Październik 18, 2015 / 7:48 pm

  Ja niestety bardzo często porównuje się do innych.. Musze z tym skończyć ;)

  rilseee.blogspot.com

 4. Październik 18, 2015 / 7:11 pm

  Świetny poradnik, na pewno bardzo przydatny w tych czasach :) Punkt ostatni wydaje mi się być najważniejszy w tym całym cyklu. Stylizacja jak zawsze świetna :) Pozdrawiam. ♥

  http://beforeigo-away.blogspot.com/

 5. Październik 18, 2015 / 5:01 pm

  kocham looki biało czarne :)
  A Twoje posty są bardzo motywujące!

 6. Październik 18, 2015 / 3:11 pm

  Zgadzam się z Tobą, powinniśmy znać swoją wartość i akceptować siebie takimi, jacy jesteśmy :) śliczne zdjęcia!
  via-martyna.blogspot.com

 7. Październik 18, 2015 / 12:32 pm

  Staram się zmieniać moje wady w zalety tak jak to napisałaś, ale również próbuję o nich zapominać. To działa i o wiele lepiej się czuje sama ze sobą, ale no jak każdy mam gorsze chwilę kiedy moje kompleksy dają o sobie przypomnieć.

  crejzzzooll.blogspot.com

 8. Październik 18, 2015 / 11:05 am

  Akceptacja siebie to podstawa ;)
  Mój blog!
  Zapraszam do klikania w linki z Dresslink ;)

 9. Październik 18, 2015 / 10:52 am

  Zaakceptowanie siebie wcale nie jest takie proste, a jeśli wbijemy sobie do głowy pewną rzecz to bardzo ciężko jest sobie z nią poradzić. I zaczynamy czuć się gorsi :/ Staram się, ale tego nie da się zmienić od tak.

  blog-klik

 10. Październik 17, 2015 / 9:13 pm

  pokochanie samego siebie jest naprawdę bardzo potrzebne :)
  świetnie wyglądasz :)

 11. Październik 17, 2015 / 8:49 pm

  ♥♥♥

 12. Październik 17, 2015 / 5:55 pm

  Powinno być zdecydowanie więcej materiałów w sieci na ten temat, jest to swoista praca u podstaw nad społeczeństwem. Miłość do siebie walczy z codzienną krytyką społeczeństwa, a według mnie to podstawa do egzystencji w dzisiejszym świecie. Oby tak dalej!

  PS. Przypominasz mi Sarah Hyland z Modern Family.
  http://niczym.pl/

 13. Październik 17, 2015 / 5:33 pm

  Te kilka punktów sprawiło, że odzyskałam ochotę do życia :p I myślę dokładnie tak ja to opisalas w punkcie 3. Tyle znam osób, które tylko dlatego mówią ze są grube itp. żeby odpowiadać im że to całe tak nie jest :)
  Pozdrawiam!
  Magymany.blogspot.com

 14. Październik 17, 2015 / 5:30 pm

  zawsze dajesz mi taką motywację, dziękuje kochana :*

 15. Październik 17, 2015 / 5:30 pm

  zawsze dajesz mi taką motywację, dziękuje kochana :*

 16. Październik 17, 2015 / 5:11 pm

  Zaakceptowanie siebie niestety nie jest łatwe. Tak jak kiedyś byłam sobie obojętna, tak teraz, wraz z dorastaniem jest coraz więcej kompleksów. Zwalczam je szczególnie punktem czwartym: z wad staram się robić zalety :)

  Mój blog – klik!

 17. Październik 17, 2015 / 4:48 pm

  dobrze gadasz, ja nauczyłam się żyć ze swoimi kompleksami, znam swoją wartość, wady i zalety, a to już połowa sukcesu :D

  twosistersbloog.blogspot.com

 18. Październik 17, 2015 / 4:48 pm

  Bardzo fajny post i zdjęcia :*

  victooriamadeleine.blogspot.com

 19. Październik 17, 2015 / 4:39 pm

  Ślicznie wyglądasz! Masz rację i troszkę mi pomogłaś pisząc tego posta :)

 20. Październik 17, 2015 / 4:37 pm

  Nawet nie wiem, co napisać. Serio, brak mi słów. Z podziwu oczywiście. Masz piękną figurę i mądrze gadasz!

 21. Październik 17, 2015 / 4:17 pm

  Gdybym wyglądała tak jak ty to nie miała bym problemu z pokochaniem siebie ;)
  Fajna stylizacja !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.